Podle agenturních zpráv Indie chystá nový zákon, který by velice tvrdě vykročil proti kryptoměnám. Nová legislativa počítá se zákazem držení, vydávání, těžby a obchodování včetně převádění veškerých krypto aktiv. Nová legislativa bude vycházet z lednového rozhodnutí tamní vlády, která se rozhodla zakázat privátní virtuální měny jako jsou bitcoin a spol. ve prospěch projektu oficiální státní digitální měny.

Očekává se, že navrhovaná legislativa bez problémů projde schvalováním.

Podle vládních komentářů není problém se samotnou podkladovou blockchainovou technologií, kterou naopak vládní experti označují za velice zajímavou a hodnou podpory.

Podle posledních komentářů od některých členů vlády by některá původně navrhovaná omezení nemusela být tak striktní a měla by například dávat stávajícím majitelům kryptoměn určitý časový rámec například až 6 měsíců pro prodej jejich kryptoměnových aktiv. Po uplynutí lhůty by byli majitelé pokutováni.

Pokud by navrhované omezení kryptoměn prošlo, bude Indie první zemí světa, která celý tento segment postavila zcela mimo zákon.

Například Čína omezila segment pouze částečně, když vydala zákaz těžby a obchodování, ale samotn držení kryptoměn nepostihuje.

Podle dostupných statistik a neoficiálních odhadů aktuálně popularita kryptoměn v zemi stoupá a s tím i objemy obchodů v tomto segmentu.  V zemi drží kryptoměny nebo s nimi obchoduje cca 8 miliónů investorů, kteří dohromady drží kryptoměny za cca 1,4 mld. USD. Kryptoměnové burzy v zemi registrovaly v posledních měsících obrovský zájem nových investorů. Jedna z nejstarších kryptoměnových burz v zemi, Unocoin, jen v lednu a únoru tohoto roku zaregistrovala 20 000 nových uživatelů nehledě na hrozbu zákazu, která není úplně novou informací.

Další burza Bitbns zaregistrovala za poslední rok 30násobný růst počtu uživatelů a dosahovaných objemů obchodů.

Indická centrální banka sektor soukromých kryptoměn dlouhodobě kritizuje a považuje jej za jednoznačnou hrozbu stabilitě finančního systému. RBI zároveň naznačuje, že pracuje na projektu vlastní oficiální kryptoměny.

Zdroj

Nepřehlédněte
Další články
15/7/2021
ZLATÝ INDEX STOUPÁ. ČNB ZNOVU NAKUPUJE ZLATO DO DEVIZOVÝCH REZERV
Česká národní banka (ČNB) podle zjištění redakce portálu Zlato.cz během uplynulého půl roku třikrát navýšila své devizové rezervy ve zlatě. Nejprve loni v prosinci o 20 000 troyských uncí, tedy…
Celý článek
13/7/2021
Aktuální dění na trzích – červen 2021
Červen je u konce a s ním se uzavírá první polovina roku 2021. Pojďme se společně podívat na to, co nám poslední měsíc tohoto pololetí přinesl.  Světově nejsledovanější indexy se propadly v druhé…
Celý článek
7/6/2021
Rusko vyprodá dolarová aktiva z investičního fondu. Posílí v euru, zlatě i čínské měně
Rusko zcela vyprodá veškerá aktiva v americkém dolaru, do kterých investoval státní investiční fond. Oznámil to dnes podle agentury Reuters ministr financí Anton Siluanov. Místo amerického dolaru v…
Celý článek
Spočítejte si zhodnocení drahých kovů při pravidelném investování!