Pro víkendovou analýzu jsem zase vybral zlato (XAUUSD), neboť, jak jistě víte z předešlých příspěvů, pro mne je žlutý kov momentálně jednou z nějvětších příležitostí letošního roku. Tedy za předpokladu, že se podmínky extrémním způsobem nezmění, což se samozřejmě může stát. Do budoucnosti nikdo nevidí a proto musíme sledovat makroekonomická data a technické signály trhu.

Zlato a nová inflační data

Každopádně jsou již 48 hodin dostupná data o inflaci za duben. Inflace poskočila na neuvěřitelných 4,2 %, což jsem upřímně vůbec nečekal. Hádal jsem, že se dočkáme hodnoty kolem 2,5 %, takže jsem se očividně dost sekl. Tady vidíme, že když zkombinujete kvantitativní uvolňování s agresivní fiskální politikou, dosáhnete přesně toho, čeho jste chtěli. A v USA potřebovali inflaci jako sůl.

Je vyšší inflace známkou toho, že se blíží krize? Myslím si, že ne nutně. Inflace byla rok hrozně nízká a až nyní se jim povedlo ty deflační tlaky přebít. Nicméně ta data jsou docela protichůdná a ne vše má inflační charakter. Podle všeho má produkce a prodeje ve Spojených státech stagnovat.

Pravdou je i to, že příliš velká inflace může způsobit špatná negativní očekávání, ale ve spojitosti se zlatem je to naopak býčí signál. Čím víc nejistoty, tím lépe pro zlato. Jsem nyní přesvědčený, že se bude květnová inflace v nejhorším případě pohybovat v rozmezí 2,5 – 3 %. Tudíž z fundamentálního hlediska absolutně nic zlatu nebrání, aby šlo další půl rok nahoru. Klidně pak může inflace dropnout na nulu, vytvořené momentum trh i poté ještě nějakou dobu podrží.

Aktuální situace na 1W TF XAUUSD (zlato)

Začneme tedy s týdenním grafem, kde musím do nebes vychválit close z minulého týdne. Svíce je impuslní, což jsme na trhu od listopadu minulého roku neviděli. Kromě toho došlo k průrazu EMA 55 a klíčové hladiny 1 786 USD/unce. A vzhledem k tomu, že je průrazová svíce impulsní, samotný breakout má o to větší vážnost. Prostě krásné price action.

 

Mimoto máme na dně obratovou strukturu Dvojité dno, takže co víc si přát. Trh se má o co opřít, takže ta důvěra je pak o to lepší. Nicméně nemá zlato ještě úplně vyhráno, protože se pořád zdržujeme v rámci zakreslené korekční struktury. Je nyní nanejvýš potřeba, aby kurz konečně prorazil skrze horní stěnu kanálu a pokračoval v expanzi.

Zatím probíhá pod horní hranou konsolidace, aniž by se trh vypláchl. Z čehož můžeme implikovat, že trh se chystá na průraz. Minimálně se o to pokusí.

Indikátory

Týdenní RSI je samozřejmě bullish a křivka svým pohybem vytvořila moc pěknou uptrendovou strukturu. Navíc momentum up postupně graduje. Na MACD máme dříve zmiňovaný bullish cross, který se definitivně potvrdil tím, že svíce z předešlého týdne zavřela v impulsní podobě. Signál se nyní tudíž uplatňuje a takový proces může trvat měsíce.

Aktuální situace na 1D TF GC1 (futures na zlato)

Denní graf je s futures kontrakty na zlato, takže máme dostupné i objemy. Volume začalo krapet klesat po proražení 1 830 USD/unce. Leč pohyb je stranový, u čehož je standard, že objemy klesnou. Každopádně se nám zde rýsuje třetí obchodní pásmo, respektive rovnováha. Proto zastávám názor, že se velmi brzy dočkáme pokusu o průraz, nejpozději začátkem následujícího obchodního týdne.

Musím uvést i na pravou míru, že zlato průrazem skrze horní hranu kanálu bude mít vyhráno. Na Volume Profile je totiž zřetelně vidět, že celé cenové pásmo 1 830 – 1 950 USD/unce je velmi likvidní. A ve velmi likvidním pásmu můžeme očekávat silnou nabídku. Jakmile se cena dostane do uvedené zóny, těžko říct, jaká pak bude dynamika.

Obávám se totiž, že se dočkáme podobného plácání jako jsme mohli pozorovat v září až leden. Na základě uvedených informací vyplývá, že v tomto pásmu může cena dost dlouho stagnovat. Ale třeba ne, když získáme dostatečně silnou setrvačnost. V každém případě je pro zlato klíčové, abychom překonali S/R úroveň 1 950 USD/unce.

Indikátory

Denní RSI zaváhalo u hraničních 70 bodů, což je normální. Předpokládám, že reparát vyjde mnohem lépe, ale nic nemáme samozřejmě zaručené. Na MACD histogramu straší medvědí divergence, ale to je jediný špatný signál. Momentum na MACD je ok.

Závěrem

Po technické stránce je vše pořád příznivé. Setrvačnost dostala menší ránu v blízkosti horní hrany kanálu, ale to bylo očekávatelné. Důležité je, aby se cena nevypláchla a vydržela kolem S/R hladiny 1 830 USD. Co se týče fundamentálního hlediska, tak vysoká inflace by měla trhu se zlatem zajistit ideální podmínky pro expanzi.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Zdroj

Nepřehlédněte
Další články
15/7/2021
ZLATÝ INDEX STOUPÁ. ČNB ZNOVU NAKUPUJE ZLATO DO DEVIZOVÝCH REZERV
Česká národní banka (ČNB) podle zjištění redakce portálu Zlato.cz během uplynulého půl roku třikrát navýšila své devizové rezervy ve zlatě. Nejprve loni v prosinci o 20 000 troyských uncí, tedy…
Celý článek
13/7/2021
Aktuální dění na trzích – červen 2021
Červen je u konce a s ním se uzavírá první polovina roku 2021. Pojďme se společně podívat na to, co nám poslední měsíc tohoto pololetí přinesl.  Světově nejsledovanější indexy se propadly v druhé…
Celý článek
7/6/2021
Rusko vyprodá dolarová aktiva z investičního fondu. Posílí v euru, zlatě i čínské měně
Rusko zcela vyprodá veškerá aktiva v americkém dolaru, do kterých investoval státní investiční fond. Oznámil to dnes podle agentury Reuters ministr financí Anton Siluanov. Místo amerického dolaru v…
Celý článek
Spočítejte si zhodnocení drahých kovů při pravidelném investování!